۲ میلیارد مترمکعب آب در پشت دژ جمهوری در حال مهار است-نکات ارایشی - نکات ارایشی

۲ میلیارد مترمکعب آب در پشت دژ جمهوری در حال مهار است-نکات ارایشی

به گزارش ایرنا کورش مودت روز سه شنبه در آئین افتتاح کتابخانه عمومی روستای سوره خرمشهر اظهار داشت: در ماجرای سیل حشد شعبی و عراق کمک‌های بسیاری کردند و تا همین ۲ هفته پیش بیل میکانیکی آنها در مناطق خرمشهر کار می‌کرد.

وی با بیان اینکه تا ۲ ماه آینده هنوز درگیر سیلاب هستیم گفت: مقدار آبی که از طلائیه به سمت دژ جمهوری و دژ ساجدی سرازیر شد بیش از ۲ میلیارد متر مکعب بوده که تا ۲ ماه آینده به سمت نهر خین، ادب و حدود هدایت می‌شود.

مودت از تلاش نیروهای جهادی در کنترل سیلاب‌ها در خرمشهر قدردانی کرد و گفت: با همت مسئولان مدیریت بحران، شورای تأمین و مجموعه مدیران استان به ویژه سپاه و ارتش و نیروهای جهادی این سیلاب کنترل شد.

وی در بخشی دیگری از سخنان خود استان خوزستان را یکی از استان‌های پیشرو در امر مدرسه سازی بیان کرد و گفت: خوزستان به لحاظ علمی و مدرسه سازی در کشور پیشرو و برخی از مدارس استان سرآمد بودند به دلیل اینکه در این عرصه فرهنگ سازی شده و مجامع خیرین به طور مستمر و ماهانه جلسات تشکیل و مسائل و موارد مورد نیاز را رصد می‌کنند.

وی با قدردانی از بنیاد علمی و آموزشی قلم چی گفت: فعالیت بنیاد علمی و آموزشی قلم چی در کشور به خصوص در مناطق کم برخوردار باعث تحول نوین علمی در سطح کشور شده است.

سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهر از احداث مدرسه ۱۲ کلاسه توسط بنیاد علمی و آموزشی قلم چی خبر داد و گفت: بنیاد قلم چی قول مساعد برای احداث مدرسه ۱۲ کلاسه در خرمشهر و یک کتابخانه عمومی در مینوشهر را داده‌اند و امیدواریم این کار به سرانجام برسد و منشأ خیری در این شهرستان باشد.

مودت با بیان اینکه خرمشهر یک موقعیت استراتژیکی در سطح بین المللی دارد، گفت: همه ما در مقابل خرمشهر مدیون هستیم و مسئولان عنایت ویژه ای به آن دارند و یک شهر طریق الحسین در ایام اربعین با استقرار ۴۵۰ موکب سیل جمعیت به سمت این شهر سرازیر می‌شود.

وی تردد روزانه اتباع خارجی از مرز شلمچه را ۲۰ هزار نفر بیان کرد و گفت: تردد اتباع عراقی با روادید رایگان از مرز شلمچه در تحول اقتصادی منطقه نقش مؤثری دارد.

مودت خروج اقلام اساسی توسط اتباع خارجی را ممنوع عنوان کرد و گفت: ما اجازه خروج اقلام اساسی کالاها از مرز شلمچه نمی‌دهیم.

کتابخانه عمومی روستای سوره امروز با حضور مسئولان استانی و محلی افتتاح شد.

۷۱۰۰/‏۶۰۶۴

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار