۲۳۱ هزار دانش آموزالبرزی در جشنواره ملی نوجوان خوارزمی شرکت کردند-نکات ارایشی - نکات ارایشی

۲۳۱ هزار دانش آموزالبرزی در جشنواره ملی نوجوان خوارزمی شرکت کردند-نکات ارایشی

سالار قاسمی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا هدف از برگزاری این جشنواره را ارتقای دانش، مهارت و نگرش دانش آموزان، کیفیت بخشی بر فرایند یاددهی، یادگیری و فرصت آفرینی برای رشد و شکوفایی استعدادها، کارآفرینی، توجه به محیط زیست و مساله آب، تنوع بخشی به محیط یادگیری ذکر کرد.

وی از کاربست روش‌های آموزشی فعال درجامعه، کیفیت بخشی به فرآیند یاددهی، فرهنگ سازی، شناسایی، تربیت و مدیریت دانش آموزان کار آفرین در زمینه‌های ایده یابی، پرورش ایده و ارزش آفرینی در فضای کسب و کار تو ام با نوآوری و ریسک پذیری بخشی به عنوان دیگر اهداف برگزاری این جشنواره نام برد.

قاسمی بیان داشت: این جشنواره در محورهای ۶ گانه فعالیت‌های آزمایشگاهی، زبان انگلیسی، پژوهش، زبان و ادبیات فارسی، دست سازه و کسب و کار دانش آموزی اجرایی شد.

وی در ادامه به راهیابی ۵۳۷ اثر دانش آموزی به دبیرخانه استانی این جشنواره که در پژوهش سرا دانش آموزی معلم آمورش و پرورش ناحیه یک کرج مستقرمی باشد، اشاره کرد و افزود: این طرح از سوی ۳۰ داور و ۶ ناظر مورد بررسی تخصصی قرار گرفت.

وی یادآورشد: پس از ارزیابی داوران، در مرحله استانی ۶۶ طرح برتر شناخته شد، همچنین پس از داوری طرح‌ها، ۵ تیم ۲ نفره و یک دانش آموز در رشته ادبیات به جشنواره کشوری راه می‌یابند.

وی اضافه کرد: مرحله کشوری پنجمین جشنواره نوجوان خوارزمی تیر ماه ۹۸ در استان اصفهان برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد: دانش آموزان البرز در چهارمین جشنواره نوجوان خوارزمی موفق به کسب ۷ رتبه برتر کشوری شدند.

استان البرز ۴۶۰ هزار دانش آموز دارد.

۲۸۱۹/ ۶۱۵۵

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار