چرخه عظیم تجارت مانع مقابله با مواد مخدر است-نکات ارایشی - نکات ارایشی

چرخه عظیم تجارت مانع مقابله با مواد مخدر است-نکات ارایشی

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، سردار اسکندر مومنی روز سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران که به بهانه نزدیک شدن به روز جهانی مبارزه با مواد مخدر برگزار شد، افزود: برای این روز جهانی برنامه هایی در تهران و ۳۱ استان پیش بینی شده است که تجلیل از دست اندر کاران و جانبازان مبارزه با مواد مخدر، مناطقی که بازسازی شده، افرادی که در درمان و کاهش آسیب مشارکت خوبی داشته اند و تبیین اقدامات چهل ساله ایران در مبارزه با مواد مخدر بخشی از این برنامه ها است.
وی با بیان اینکه خوشبختانه در سال های اخیر اراده و خواست عمومی در مبارزه با مواد و سوداگران افزایش یافته است، یادآور شد: تلاش داریم با اجرای طرح یاریگران تمام اقشار و سازمان ها را در صیانت از مرزها و کانون خانواده و جامعه مشارکت دهیم که در همین راستا تفاهم‌نامه هایی با آموزش و پرورش و صدا و سیما به امضا رساندیم تا در کنار مبارزه به پیشگیری هم بپردازیم.

ایران، پیشگام و کشورهای مبدا و مقصد منفعل در مبارزه هستند
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر درباره اقداماتی که ایران در حوزه جهانی مبارزه با مواد مخدر  انجام داده است، تصریح کرد: بر اساس آمارهای سازمان ملل، ۷۵ درصد کشفیات تریاک، ۶۱ درصد مرفین و ۱۷ درصد هرویین جهان، توسط جمهوری اسلامی ایران صورت می گیرد. همچنین در سال ۲۰۱۷ ایران ۲۱ تن هرویین کشف کرد در حالی که کل اروپا با بیش از پنجاه کشور حدود چهار تن هرویین کشف کرد.
ادامه دارد…
اجتمام*۹۲۹۴*۱۸۳۴

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار