هوای آذربایجان غربی تا پایان هفته ناپایدار است-نکات ارایشی - نکات ارایشی

هوای آذربایجان غربی تا پایان هفته ناپایدار است-نکات ارایشی

اردلان محمدپور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با تداوم فعالیت امواج ناپایدار بارشی در آسمان آذربایجان غربی طی شبانه روز گذشته دمای هوای استان پنج درجه سانتی گراد کاهش پیدا کرده و بارش باران در برخی مناطق نیز گزارش شده است.

وی اضافه کرد: در این مدت بیشترین بارش استان در ارومیه ۳.۲ میلی متر و در چایپاره ۲.۸ میلی متر ثبت شده است و این روند تا پایان هفته جاری همراه با افزایش پوشش ابر و رعد و برق به ویژه در بعد از ظهرها و اوایل شب در مناطق شمالی استان تداوم خواهد داشت.

وی افزود: از فردا چهارشنبه نیز روند افزایش سه تا چهار درجه‌ای دمای هوا آغاز می‌شود که وزش بادهای به نسبت شدید در مناطق مختلف استان دور از انتظار نیست.

محمدپور گفت: در شبانه روز گذشته بیشترین سرعت وزش باد در سلماس با سرعت ۶۱ کیلومتر در ساعت (۱۷ متر در ثانیه) و اشنویه ۵۴ کیلومتر در ساعت (۱۵ متر در ثانیه) ثبت شد و در این مدت شهرهای چالدران با ۱۰ درجه سانتی گراد خنک‌ترین شهر و شاهین دژ نیز با حداکثر دمای ۳۳ درجه گرم‌ترین نقطه استان بود.

رئیس اداره هواشناسی مهاباد اظهار داشت: در شبانه روز گذشته دمای هوای ارومیه بین ۱۶ و ۳۰ درجه سانتی گراد بالای صفر و دمای هوای مهاباد نیز بین ۱۷ و ۳۰ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بود.

به گزارش ایرنا آذربایجان غربی از استان‌های شمال غربی کشور بوده که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی متر است.

۳۰۲۰/‏۶۱۸۵/‏۳۰۷۲

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار