مشاور شهردار: "خانه آسیایی" مبدا تعاملات فرهنگی پایتخت با کلانشهرهای قاره آسیا است-نکات ارایشی - نکات ارایشی

مشاور شهردار: “خانه آسیایی” مبدا تعاملات فرهنگی پایتخت با کلانشهرهای قاره آسیا است-نکات ارایشی

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی شهرداری منطقه یک، غلامحسین محمدی که با همراهی جمعی از مدیران این مرکز از دبیرخانه شهرداران آسیایی در بوستان قلمستان بازدید کرد در نشست با سید حمید موسوی شهردار منطقه یک با بیان اینکه شمال تهران به سبب آمار بالای سفارت خانه‌ها، مراکز فرهنگی وحضور مفاخر، منطقه‌ای است که انتظارات فرهنگی از آن بالا و به نوعی کانون دیپلماسی شهری در کشور محسوب می‌شود؛ اظهار داشت: در برنامه سوم توسعه شهر تهران برنامه راهبردی دیپلماسی شهری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی ادامه داد: از ضروریات این برنامه توسعه زیر ساختهای ارتباطی است و در شرایط کنونی جامعه ما و به پیروی از شعار جدید شهرداری تهران تحت عنوان “تهران شهری برای همه”، گسترش عرصه‌های عمومی در اولویت است بنابر این مکلفیم زیرساختهای ارتباطات فرهنگی با دنیا از جمله کشورهای آسیایی را فراهم نمائیم تا شهروندان نمادهایی از همکاریهای جهانی و دیپلماسی شهری را حس کنند.

محمدی افزود: بوستان قلمستان مستعد تبدیل شدن به موزه خواهر خوانده‌های شهر تهران و همچنین مرکزدیپلماسی شهری و خانه آسیایی است که در صورت بازسازی و توسعه آن، می‌تواند به نحو شایسته‌تری پذیرای ارتباطات فرهنگی و همکاریهای شهرهای آسیایی باشد.

شهردار منطقه یک نیز در این دیدار وجود ۱۰۰ مکان دیپلماتیک به وسعتی بالغ بر ۷۰ هکتار در این منطقه را فرصت بی بدیلی دانست و گفت: باید از پتانسیل دیپلماتیک منطقه یک در عرصه مدیریت شهری بهره مند شویم.

سید حمید موسوی گفت: وجود زیر ساخت‌های ارتباطی بخشی از فرایند ورود ما به مقوله جهان شهر است و باید فرصتهای گفتگو و تعاملات ارتباطی بیش از پیش تقویت شود.

شهردار منطقه یک از طرح پیشنهادی مطرح شده از سوی مشاور شهردار تهران -خانه آسیایی- استقبال و آمادگی خود را در مشارکت لازم در تهیه طرحی جامع با کالبدی دیپلماتیک که در آن تجارب سایر کشورهای آسیایی مورد مطالعه و به نحو کارشناسانه بومی گردد، اعلام نمود تا پس از ارائه به شهردار تهران و تأیید به مرحله اجرا گذاشته شود.

موسوی خاطر نشان ساخت: باید در طرح “خانه آسیایی” تلاش کنیم تصویر دقیقی از معماری، فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی اسلامی به بازدید کنندگان ارائه دهیم.

گفتنی است نشست شهرداران آسیایی در آبان ماه سالجاری به میزبانی تهران برگزار خواهد شد.

تهرام / ‏/‏۶۱۳۹

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار