فعالیت شرکت معدنی استخراج نمک در محدوده گنبد نمکی بستک متوقف شد-نکات ارایشی - نکات ارایشی

فعالیت شرکت معدنی استخراج نمک در محدوده گنبد نمکی بستک متوقف شد-نکات ارایشی

سید شمس الدین حسینی قتالی عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این منطقه از جمله مناطق کوهستانی و سخت گذر بستک است و هم اکنون بازدیدهایی از بخش جنوبی آن انجام داده ایم و در روزهای آینده بازدیدهایی از سایر بخش های آن انجام خواهیم داد.

وی تاکید کرد: تصمیم گیری نهایی برای ادامه فعالیت شرکت معدنی مذکور منوط به بازدیدهای میدانی کامل از محدوده این گنبد نمکی است.

شهرستان بستک در ۲۲۰ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده و گنبد نمکی آن با وسعت ۴۵۰ هکتار از جمله جاذبه های طبیعی و گردشگری این منطقه است.

گنبد نمکی بستک در کوه‌های شرقی شهر بستک قرار دارد که در کنار جاذبه‌های گردشگری، محل تجمع گونه‌های حیات وحش است.

نمک تولیدی از این گنبد در صنایع نساجی دارو سازی، صنایع پلاستیکی و در حفاری‌های چاه‌های نفت کاربرد دارد.

اوایل خردادماه امسال رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور در پاسخ به یک فعال میراث فرهنگی از توقف عملیات اجرایی در این گنبد نمکی خبر داد.

علی اصغر مونسان عصر شنبه چهارم خردادماه در توئیتی از توقف عملیات اجرایی استخراج از گنبد نمکی بستک که جاذبه توریستی استان هزمزگان است خبر داد و گفت: پس از کسب خبر بلافاصله اقدامات لازم برای توقف عملیات اجرایی انجام شد و در حال رایزنی برای ابطال مجوز صادره از اداره صنعت معدن استان هستیم.

وی این مطلب را در پاسخ به خبری که در توئیتر توسط یکی از کاربران مبنی بر این گنبد نمکی یکی از زیباترین جاذبه های هزمزگان برای استخراج به بخش خصوصی واگذار شده است، بیان کرد.

همچنین رضا برومند، مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری هرمزگان در این باره گفت: به دستور فرماندار بستک عملیات خاکبرداری معدن نمک فتویه متوقف شده است.

او با اشاره پیگیری این اتفاق گفت: بررسی‌ها در خصوص اینکه معدن نمک واگذار شده در عرصه و حریم گنبدهای نمکی بستک است یا خیر آغاز خواهد شد.

۷۱۹۸/‏۶۰۴۸

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار