غنی سازی اوقات فراغت باعث افزایش نشاط نزد جوانان اردکان می شود-نکات ارایشی - نکات ارایشی

غنی سازی اوقات فراغت باعث افزایش نشاط نزد جوانان اردکان می شود-نکات ارایشی

رقیه کرمانیان روز سه شنبه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان افزود: بستر غنی سازی اوقات فراغت برای جوانان در حوزه‌های مختلف ورزشی، فرهنگی، فنی و حرفه‌ای باید فراهم شود و مشارکت دستگاه‌های اجرایی در این راستا ضروری است.

وی بر ضرورت نوآوری در حوزه اوقات فراغت تاکید کرد و یادآور شد: انتظار می‌رود در تعطیلات تابستان تغییر و تحول خوبی در سطح شهر به ویژه در زمینه اوقات فراغت به وجود آید.

معاون فرمانداری اردکان تصریح کرد: حل مسائل و مشکلات جوانان دغدغه اصلی مسئولان است و شکوفایی استعدادها و استفاده بهینه از توانایی آنان باید در اهم امور مورد توجه قرار گیرد تا بتوان از ظرفیت جوانان مستعد شهرستان به خوبی بهره برد.

کرمانیان اظهار کرد: پر کردن اوقات فراغت جوانان، اهمیت خاصی دارد چرا که این کار در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نقش مهمی می‌تواند داشته باشد.
وی با بیان اینکه ۷۰ درصد جمعیت شهرستان را نوجوانان و جوانان تشکیل می‌دهند که در تابستان نیاز به برنامه و گذراندن اوقات فراغت به نحو احسن دارند هرساله ادارات و ارگان‌ها در تلاش هستند که برنامه‌هایی خوبی را تدارک ببینند و اجرایی کنند افزود: اگر مسئولان هر ساله به آسیب شناسی و ارزیابی برنامه‌های اجرا شده بپردازند مسلماً به برنامه‌های متنوع‌تر و اصولی‌تری خواهند رسید و از موازی کاری دور خواهند شد.

این مسئول ادامه داد: گاهی شنیده می‌شود، افراد غیرمتخصص در حال برگزاری دوره‌های آموزشی و مهارتی هستند که باید در این زمینه شناسایی بهتر و دقیق‌تری انجام شود، جامعه در شرایط حساسی به سر می‌برد و دائم با تهاجم فرهنگی روبروست با تعامل و همدلی می‌توان جلوی خیلی از مشکلات و معضلات را گرفت.
به گفته کرمانیان این برنامه‌ها نباید مختص تابستان باشد بلکه در طول سال هم باید برای اوقات فراغت جوانان برنامه ریزی کرد.

از جمله برنامه‌های مطرح شده از سوی مدیران ادارات در این نشست می‌توان بازدید از مراکز گردشگری، زیستگاه‌های محیطی، برگزاری کلاس‌های مهارت‌های ارتباطی، اردوهای تفریحی در شهرستان، برگزاری کلاس آموزشی در خصوص فضای مجازی و… اشاره کرد.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۴/‏‬ ۲۰۴۷/‏

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار