سلطانی فر: حوزه ورزش بعد از 50 سال قانونش جدید می شود-نکات ارایشی - نکات ارایشی

سلطانی فر: حوزه ورزش بعد از 50 سال قانونش جدید می شود-نکات ارایشی

«مسعود سلطانی فر» روز سه شنبه در گفت و گویی با خانه ملت این موضوع را مطرح کرد و افزود: قانون تربیت بدنی که به سال ۱۳۵۰ باز می گردد، حدود ۴۸ سال بدون تغییر باقی مانده بود و قانون جدیدی برای حوزه ورزش تصویب نشده است.
وی گفت: از سال ۸۹ که وزارت ورزش و جوانان تشکیل شده است، این ساختار بدون قانون مانده بود. البته لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش سه سال پیش به مجلس ارسال و در کمیسیون‌های مختلف مجلس بررسی شد.
وزیر ورزش و جوانان درباره حضور نداشتن خود در جلسه بررسی کلیات این لایحه توضیح داد: آیین‌نامه داخلی مجلس تکلیفی در این باره ندارد و می‌گوید وزیر و معاونان او می‌توانند در جلسه علنی صحن مجلس حضور داشته باشند، به همین دلیل معاونان مربوطه حضور داشتند.
سلطانی فر درباره این نکته که بحث انتزاع جوانان از وزارت ورزش و جوانان مطرح است و لایحه وظایف وزارت ورزش و جوانان چقدر می‌تواند عمر داشته باشد، گفت: این قانون که تصویب شود، ممکن است یک ماه بعد از آن بحث جدا شدن جوانان و تشکیل سازمان ملی جوانان به تصویب برسد، در هر صورت ما موظف به اجرای قانون هستیم.
مقام عالی ورزش کشور خاطر نشان کرد: البته قانون به گونه‌ای تنظیم شده که به محض آنکه انتزاع یا هر اتفاق دیگری رخ دهد، تمام قسمت‌های مربوط به جوانان به راحتی قابل جداسازی است.

مدیر کل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان امروز در گفت و گو با ایرنا از تصویب مواد یک تا سه لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان در صحن علنی مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: ماده یک آن مربوط کلیات لایحه، ماده ۲ به تعاریف ورزش و همچنین ماده سه هم در زمینه اهداف در ۲ بخش جوانان و ورزش تصویب شد.

«داوود عزیزی» افزود: این لایحه با نظر کارشناسان خبره وزارت ورزش و جوانان و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی تهیه و تدوین شده است و بررسی ادامه مواد دیگر آن به جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در روز یکشنبه هفته آینده موکول شد.

ورزشی **۹۲۵۰**۱۰۶۷**

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار