سالانه ۵۸۰میلیون تن محصولات زراعی در بروجرد تولید می شود-نکات ارایشی - نکات ارایشی

سالانه ۵۸۰میلیون تن محصولات زراعی در بروجرد تولید می شود-نکات ارایشی

عزت الله نباتی روز سه شنبه در دیدار کارکنان جهاد کشاورزی شهرستان با امام جمعه بروجرد که در محل دفتر امام جمعه شهرستان افزود: این میزان محصولات زراعی و باغی از سطح ۶۸ هزار هکتار اراضی تامین می‌شود.

وی اظهار داشت: ارزش ریالی این میزان محصولات زراعی حدود ۱۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال است.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد اضافه کرد: ۲۰ هزار بهره بردار و ۶ هزار کارگر فصلی دربخش کشاورزی شهرستان مشغول فعالیت هستند.

وی با اشاره به مصرف روزانه ۵۰۰ تن نهادهای دام و طیور در شهرستان ادامه داد: در سال ۵۸ با ۳۶ میلیون نفر جمعیت کشور سالانه ۲۵ میلیون تن تولید محصولات زراعی بوده و اکنون با ۸۲ میلیون نفر جمعیت ۱۲۰ میلیون محصولات زراعی در کشور تولید می‌شود.

نباتی یاداور شد: ۲۵ درصد مجموع اراضی باغی لرستان در بروجرد بوده و در تولید ۲۰ گونه گیاه دارویی در سطح شهرستان و در تولید چهار گونه گیاه مقام اول را دارد.

وی با اشاره به احداث باغات در اراضی شیب دار افزود: سال گذشته ۵۰ هکتار باغ در اراضی شیب دار احداث شده است.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: در جهت افزایش تولید در واحد سطح یک هزارو ۶۰۰ تن بذر اصلاح شده و هشت هزارو ۷۰۰ تن کود شیمیایی سال گذشته بین کشاورزان توزیع شده است.

نباتی بیان کرد: ۳۸ مزرعه پرورش ماهی و ۲ مرکز پرورش ماهی زینتی در بروجرد وجود دارد که سالانه ۲هزارو ۲۰۰ تن گوشت ماهی تولید می کنند.

وی اظهار داشت: بروجرد مقام اول تولید گوشت سفید تولید، مقام دوم در تولید تخم مرغ تولید و رتبه سوم در تولید ۶ را در سطح استان لرستان به خود اختصاص داده است.

وی مجموع مراتع بروجرد را ۷۸ هزار هکتار عنوان کرد و گفت: با توجه به چهار منطقه گردشگری بروجرد اراضی که سال گذشته تغییر کاربری داده شده برای کمک به تولید چه در بخش صنعتی و کشاورزی حدود ۵۹ هزارو ۷۳۶ متر مربع و توقف عملیات‌هایی که باعث ساخت و ساز غیر مجاز می‌شد ۱۱۴ مورد به میزان ۱۲ هزارو ۳۲۴ متر مربع بوده است.

هفته جهاد کشاورزی از ۲۱ تا ۲۷ خردادماه برگزار می‌شود.

۶۰۵۲/۷۲۷۳

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار