دیلی صباح : ریاض درصدد ایجاد اختلاف میان مردم ترکیه و عربستان است-نکات ارایشی - نکات ارایشی

دیلی صباح : ریاض درصدد ایجاد اختلاف میان مردم ترکیه و عربستان است-نکات ارایشی

روزنامه ترکی روز سه شنبه در مطلبی نوشت، روزنامه الریاض سعودی با انتشار یک ویدئو در شبکه اجتماعی بدون داشتن هرگونه سند و با ادعاهای دورغین مردم عربستان را  برای سفر به ترکیه برحذر داشته است.

دیلی صباح در ادامه می نویسد، عربستان با دخالت در امور تفریحات مردمان خویش به دنبال آن است تا از طریق ادعاهای دروغین روابط دوستانه میان مردم ترکیه و عربستان را بر هم زند.

روزنامه دولتی الریاض به تازگی در ویدئویی خطاب به مردم عربستان می گوید، مردم جاهای دیگری به جز ترکیه برای تفریحات انتخاب کنند زیرا این کشور برای مردم عربستان هم از نظر تفریحات و سرمایه گذاری جای امنی نیست.

پیش از این نیز بعد از افشای قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی در ترکیه، اتاق بازرگانی عربستان از آژانس های جهانگردی این کشور خواست که به خاطر نشانه های تازه ای که در افزایش تنش میان آنکارا و ریاض دیده می شود، جایگزین جدیدی برای سفر به ترکیه بیابند.

«عجلان العجلان» رئیس هیات مدیره اتاق بازرگانی ریاض در حساب توئیتری اش نوشت: به آژانس های مسافرتی و جهانگردی اعلام کردیم، در سایه سخت گیری مقام های ترکیه علیه شهروندان سعودی، تسهیلاتی برای هموطنانی ارائه دهند که سفرهای خود به ترکیه را به مقصد دیگری تغییر دهند و به کشورهایی بروند که در آن، شهروندان ما از امنیت، احترام و حقوق گردشگر برخوردار باشند.

تنش در روابط آنکارا و ریاض از مهرماه سال گذشته و کشته شدن خاشقچی در کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه به شدت افزایش یافت.

شبس**۹۴۷۳**۱۹۱۷

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار