دادگاه با آزادی مشروط نزار زاکا موافقت کرد-نکات ارایشی - نکات ارایشی

دادگاه با آزادی مشروط نزار زاکا موافقت کرد-نکات ارایشی

به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، غلامحسین اسماعیلی روز سه شنبه در نشستی با خبرنگاران اظهار داشت: دو روز قبل خبری را در این زمینه اعلام کردم که تقاضایی در این زمینه برای ما واصل شده و اعلام کردند که خود محکوم تقاضای آزادی مشروط داشته است.
وی ادامه داد: رئیس جمهوری لبنان نیز مکاتبه ای انجام داده و تقاضای مساعدت در ارتباط با این شهروند و تبعه کشور خود را داشته است و اعلام کرده‌اند که این تقاضا در چارچوب ضوابط و مقررات قانونی بررسی می‌شود.
اسماعیلی اظهار داشت: هنر ما اجرای قانون است و هیچ مصلحتی را برتر از اجرای قانون نمی شناسیم این تقاضا را در چهارچوب قانون بررسی کردیم؛ طبق قانون اساسی افرادی که تا ۱۰ سال حبس داشته باشند، اگر حداقل یک سوم از دوره مجازات خود را سپری کنند و در دوران مجازات از خود حسن رفتار نشان دهند و قرائنی وجود داشته باشد که بعد از آزادی مرتکب جرمی نخواهند شد، در صورتی که قاضی دادگاه این وضعیت را تایید کرد می تواند حکم آزادی مشروط صادر شود.
اسماعیلی گفت: با تقاضای فرد، زندان حسن رفتار او را تایید کرد. با درخواست رئیس جمهور و تایید حزب الله لبنان این اطمینان حاصل شد که بعد از آزادی مرتکب جرمی نخواهد شد و در نهایت امروز دادگاه با آزادی مشروط نزار زاکا موافقت کرد و این فرد تحویل نمایندگان کشور لبنان خواهد شد.
وی ادامه داد: این اقدام در یک فرآیند کامل قضایی خواهد بود و در این موضوع تبادل یا موضوعات سیاسی مد نظر نبوده است.

اجتمام*3229*1834

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار