حوزه ورزش بعد از ۵۰ سال قانون‌دار می‌شود-نکات ارایشی - نکات ارایشی

حوزه ورزش بعد از ۵۰ سال قانون‌دار می‌شود-نکات ارایشی

به گزارش خانه ملت، «مسعود سلطانی‌فر» امروز- سه شنبه- با اشاره به بررسی لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان در صحن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امیدواریم با همراهی نمایندگان مجلس و تصویب قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان، حوزه ورزش بعد از حدود ۵۰ سال دارای قانون شود.

وی با بیان این مطلب افزود: قانون تربیت بدنی مربوط به سال ۱۳۵۰ است که حدود ۴۸ سال بدون تغییر باقی مانده بود و از سال ۱۳۸۹ نیز که وزارت ورزش و جوانان تشکیل شد، بدون قانون بود.
به گفته وزیر ورزش و جوانان البته لایحه مربوطه، دو سال پیش به مجلس ارسال شده بود اما در کمیسیون‌های مختلف مجلس در حال بررسی بود.

سلطانی فر درباره عدم حضور خود در جلسه بررسی کلیات این لایحه بیان کرد: آیین‌نامه داخلی مجلس تکلیفی در این باره ندارد و می‌گوید وزیر و معاونان او می‌توانند در جلسه علنی صحن مجلس حضور داشته باشند، به همین دلیل معاونین مربوطه حضور داشتند.

عمر قانون وظایف وزارت ورزش و جوانان چقدر خواهد بود؟

وی همچنین درباره این نکته که بحث انتزاع جوانان از وزارت ورزش و جوانان مطرح است و لایحه وظایف وزارت ورزش و جوانان چقدر می‌تواند عمر داشته باشد، توضیح داد: این قانون که تصویب شود، ممکن است یک ماه بعد از آن بحث جدا شدن جوانان و تشکیل سازمان ملی جوانان به تصویب برسد، در هر صورت ما موظف به اجرای قانون هستیم.

این عضو هیات دولت دوازدهم تاکید کرد: البته قانون به گونه‌ای تنظیم شده که به محض آنکه انتزاع یا هر اتفاق دیگری رخ دهد، تمام قسمت‌های مربوط به جوانان به راحتی قابل جداسازی است.

سیام *۳۰۶۱*۲۰۲۱**

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار