حناچی: تهران فقط تهران نیست-نکات ارایشی - نکات ارایشی

حناچی: تهران فقط تهران نیست-نکات ارایشی

به گزارش ایرنا وی روز سه شنبه در ادامه توئیت خود نوشته است: مترو تهران یک پروژه ملی است و محدود به یک دولت  و یک دوره شهرداری نیست؛ مترو تهران، فقط مساله تهران نیست؛ مساله ایران است. 

شهردار تهران با اشاره به دعوت خود از اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و نیز وزیر صنعت، معدن و تجارت برای بازدید از کارخانه واگن سازی تهران ادامه داد: ان شاءالله دولت محترم که تا امروز مشارکت خوبی در این زمینه با شهرداری داشته در گشودن گره افزایش واگن های مترو گام های نهایی را بردارد. 

وی خاطرنشان کرد: کم کردن سرفاصله و افزایش تعداد قطارها گامی است در راستای افزایش ظرفیت مترو تهران از ۲ میلیون به ۷ میلیون سفر در روز. تحقق این هدف، همراهی و هم افزایی تمامی نهادهای ذی ربط را می طلبد. 

حناچی در پایان ابراز امیدواری کرد در سایه هماهنگی های صورت پذیرفته و حمایت دولت محترم در تأمین منابع مالی مورد نیاز، کارخانه واگن سازی تهران که یک اتفاق بزرگ ملی و افتخار نظام است به حداکثر بهره وری و ظرفیت تولید رسیده و علاوه بر تهران نیاز کلانشهرهای کشور را نیز در زمینه تأمین واگن مترو مرتفع کند. 

کارخانه واگن سازی تهران در جنوب پایتخت قرار دارد و چندی پیش مسئولان آن اعلام کرده بودند که برای ادامه فعالیت نیازمند حمایت مالی است.

جهانگیری روز گذشته در جریان بازدید از این کارخانه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه دولت در سال ۹۵ حدود ۲ میلیارد یورو برای توسعه و فعال سازی صنعت واگن سازی از فاینانس کشور چین اختصاص داده است، اضافه کرد: ۲ هزار واگن قطار شهری طی پنج سال گذشته در اختیار حمل و نقل عمومی هشت کلانشهر کشور قرار داده شده است.

استاندار تهران نیز گفته بود که نیمی از سهم ۲ میلیارد یورویی سال ۹۵ برای توسعه واگن های مترو از محل سرمایه گذاری خارجی سهم پایتخت است.

مسئولان شهرداری تهران نیز چندروز پیش بر ضرورت حمایت مالی دولت از واگن سازی و نیز افزایش تعداد واگن های مترو پایتخت تاکید کرده بودند.

تهرام/۹۳۵۳/ ۱۰۰۸

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار