جشنواره صنایع دستی در آستارا برگزار شد-نکات ارایشی - نکات ارایشی

جشنواره صنایع دستی در آستارا برگزار شد-نکات ارایشی

به گزارش خبرنگار ایرنا معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار آستارا غروب دوشنبه در این آئین گفت: میراث فرهنگی کشور ما به واسطه هنر صنایع دستی به نسل های آینده منتقل می‌شود.

سامان ساسانیان اضافه کرد: برگزاری جشنواره‌ها و برنامه‌های فرهنگی باعث شناسایی صنایع دستی خواهد شد و خوشبختانه هنرمندان رشته‌های مختلف در آستارا آثار خوبی را تولید می‌کنند.

وی بیان کرد: تولیدات هنری کشورهای دیگر در جامعه و فضای مجازی تبلیغ می‌شود و اگر آثار صنایع دستی ما به درستی معرفی نشود، فرهنگ بیگانه بر فرهنگ کشور ما غلبه خواهد کرد.

وی اظهار کرد: سرمایه گذاران بخش صنایع دستی باید با روش‌های نوین بازاریابی، زمینه ارائه تولیدات را در بازارهای داخلی و خارجی فراهم و مسئولان امر، بستر آشنایی سرمایه گذاران و هنرمندان با بازار کار را آماده کنند.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستارا هم گفت: ۸۰۰ هنرمند صنایع دستی آستارا در بیش از ۱۰ رشته فعالیت می‌کنند و ۲۳۰ نفر آنها تحت پوشش بیمه هستند.

پردل امیری نژاد افزود: روستای عنبران آستارا به عنوان دهکده صنایع دستی استان گیلان معرفی شده است و هنرمندان رشته‌های مختلف به خصوص در حوزه گلیم بافی برای رونق تولید نیازمند حمایت هستند.

وی بیان کرد: ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی با هدف اشتغالزایی و رونق کسب و کار هنرمندان به دلیل موقعیت گردشگری آستارا ضروری است و در تابستان امسال بازارچه هفتگی صنایع دستی در نوار ساحلی آستارا دایر خواهد شد.

بهبود معاشکار رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهید اشجعی آستارا هم گفت: هنرمندان صنایع دستی با سپری کردن دوره آموزشی، گواهینامه فنی و حرفه‌ای دریافت کنند.

در این جشنواره ۱۰ غرفه گلیم، جاجیم، معرق، لباس سنتی، خوراکی محلی و آثار تزئینی به مدت یک روز برای بازدید دایر شد و اجرای موسیقی سنتی و مسابقه از بخش‌های دیگر آن بود.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

۷۱۰۵ / ‏‬ ۷۱۲۴ / ‏‬ ۲۰۰۷

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار