برخی اعضای شورای تامین خوزستان مخالف برگزاری فینال جام حذفی در ورزشگاه فولاد بودند-نکات ارایشی - نکات ارایشی

برخی اعضای شورای تامین خوزستان مخالف برگزاری فینال جام حذفی در ورزشگاه فولاد بودند-نکات ارایشی

رضا نجفی مهر روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اینکه بازی پرسپولیس وداماش گیلان دراهواز هیچ‌گونه حاشیه امنیتی نداشته است اظهارداشت: پس از درخواست برگزاری این مسابقه توسط سازمان لیگ فوتبال کشور و فدراسیون فوتبال از طریق وزارت کشور به استان، در کمتر از سه روز مانده به بازی پنج جلسه هماهنگی، امنیتی و انتظامی شامل ۲ جلسه شورای تأمین استان و شهرستان اهواز، دو جلسه کمیسیون تأمین نظم و امنیت مسابقات ورزشی و یک جلسه هماهنگی هم با حضور معاون استانداری خوزستان برگزار شد.

این مقام مسئول در استانداری خوزستان با تاکید بر اینکه در این جلسات پیش بینی‌های لازم پیرامون مباحث مربوط به نیازهای امنیتی و انتظامی این بازی صورت پذیرفت، افزود: در یکی از جلسات کمیسیون تأمین نظم و امنیت مسابقات ورزشی که با حضور سعید فتاحی نماینده تام الاختیار سازمان لیگ برگزار شد، اداره کل اطلاعات استان و همچنین نیروی انتظامی خوزستان مخالفت خود با برگزاری این بازی در ورزشگاه تازه تاسیس شهدای فولاد اهواز را اعلام کردند.

نجفی مهر تصریح کرد: این مخالفت به لحاظ پیش بینی از استقبال هواداران و ظرفیت کم این ورزشگاه بود که این پیش بینی نوع برآوردی است که خود دستگاه‌های ورزشی باید بهتر از هر نهاد دیگری از آن مطلع باشند.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان ادامه داد: در هر صورت با وجود این مخالفت، نماینده تام الاختیار لیگ با توجیهاتی مبنی بر اینکه این بازی بیش از ۲۰ هزار نفر تماشاچی ندارد و تیم داماش در استان خوزستان بیشتر از ۱۰۰ نفر طرفدار به همراه نخواهد داشت، محل برگزاری این رقابت ورزشی درهمان محل اعلام شده ورزشگاه فولاد اهواز تعیین شد.

وی یادآور شد: یکی از توجیهات دیگر که از سوی نماینده سازمان لیگ برای برگزاری این بازی در اهواز مطرح شد این بود که تنها ۲ ورزشگاه فولاد و امام رضای شهر مشهد به دلیل فوق مدرن بودن، استانداردهای برگزاری فینال جام حذفی را دارند.

نجفی مهر همچنین با تاکید بر اینکه این بازی هیچ‌گونه حاشیه امنیتی نداشته است، گفت: با وجود تهییج احساسات تماشاچیان و تأخیر ۲ ساعته در برگزاری بازی، این بازی کمترین خسارات را در پی داشت.

بر اساس این گزارش، مسابقه فینال جام حذفی باشگاههای کشور که قرار بود از ساعت ۲۱ روز ۱۲ خرداد ماه جاری در ورزشگاه فولاد اهواز برگزار شود، به دلیل ناهماهنگی با ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه تأخیر برگزار شد.

همچنین درجریان این مسابقه سعید فتاحی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ و نماینده تام الاختیار این سازمان از فعالیت‌های فوتبال تا اطلاع ثانوی به دلیل بروز مشکلات در برگزاری دیدار از فعالیت‌های فوتبالی محروم شد.

۹۹۳۱/‏۶۰۶۴

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار